Gorzów Wielkopolski

Gorzów wlkp

Informacje z woj. lubuskiego


Aktualności

Małżeństwa w odwrocie, dużo dzieci ze związków nieformalnych, czyli rodzina po lubusku

Statystyki są bezlitosne. lubuska rodzina jest w odwrocie. Lubuszanie coraz rzadziej zawierają małżeństwa, aż o jedną trzecią więcej dzieci wychowuje się w niepełnych rodzinach. Wzrasta też liczba samotnych ojców….

Okolice gorzowskiego dworca PKP przebuduje za 23 mln zł firma z Krakowa

Firma ZUE z Krakowa wygrała przetarg na przebudowę ul. Dworcowej w Gorzowie oraz okolic dworca PKP. Inwestycja ma kosztować 23 327 915 zł, a prace potrwają 12 miesięcy….

Na granicy z Niemcami wybierają wójta. O stanowisko bije się pięciu kandydatów

Pięciu kandydatów ubiega się o stanowisko wójta nadgranicznej gminy Gubin. Wybory, które zarządzono po śmierci Zbigniewa Barskiego, odbędą się w najbliższą niedzielę…

Dramat w gorzowskiej komendzie. Postrzelony policjant

Do tragicznego zdarzenia miało dojść w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie przy ul. Kwiatowej z samego rana w poniedziałek, 15 maja. Jeden z policjantów prawdopodobnie postrzelił się w głowę….

Puchar Świata w kajakarstwie w Szeged. Brązowe medale Anny Puławskiej i Wiktora Głazunowa

Za nami pierwszy poważny, międzynarodowy start gorzowskich kajakarzy. Czołówka walczyła w Pucharze Świata na Węgrzech. Wystartował bardzo ważny sezon, którego kulminacyjnym punktem będą kwalifikacje do igrzysk olimpijskich w Paryżu….

Nawigator Biznesu. Zgłoszenia do konkursu dla najlepszych przedsiębiorców

Nawigator Biznesu MOF GW to nagroda przyznawana podmiotom gospodarczym z terenu Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa, stworzona, aby docenić pracę i podkreślić potencjał firm oraz ich wpływ na rozwój gospodarczy Gorzowa i Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego….

Czarna seria trwa. Nie żyje wójt Przewozu, gminy na granicy polsko-niemieckiej

Po ciężkiej chorobie zmarł Mariusz Strojny, wójt Przewozu, jednej z najmniejszych gmin w woj. lubuskim. Samorządowiec miał 54 lata….

Z Babimostu polecimy do Krakowa. LOT pokazał rozkład lotów

Pierwszy samolot z lotniska w Babimoście do Krakowa odleci 7 czerwca. W rozkładzie dwa połączenia w tygodniu….

Lubuszanin Konrad Harasimowicz został mistrzem igrzysk dla osób po transplantacji

Konrad Harasimowicz zdobył dwa złote medale na 24. Światowych Igrzyskach dla Osób po Transplantacji w Australii! – Wyniki nie są jednak najważniejsze. Najistotniejsze było szerzenie idei transplantacji poprzez sport – podkreśla piłkarz Mieszka Konotop….

Marsz dla Odry we wtorek dotrze do Cigacic. Będzie wielka debata

W piątek w Cigacicach za rzeką ujął się Donald Tusk. We wtorek do przystani dotrze Marsz dla Odry, który idzie od źródła do ujścia rzeki. W Cigacicach lubuska marszałek organizuje debatę….

Nasi piłkarze ręczni kończą sezon w słabym stylu. Przegrywamy w Wieluniu

Na pewno już stalowcy nie zrobią progresu w porównaniu do debiutanckiego sezonu w Lidze Centralnej, skończą rozgrywki maksymalnie na piątej pozycji. MKS Wieluń – Budnex Stal Gorzów 23:20….

Szukają „Dziewczynki…” Boznańskiej. Do finału przeszły trzy dziewięciolatki

Muzeum Ziemi Lubuskiej zakończyło poszukiwania sobowtórki bohaterki obrazu Olgi Boznańskiej „Dziewczynka ze słonecznikami”. Do ścisłego finału weszły trzy dziewięciolatki, na razie muzeum nie zdradza, kim są dziewczynki. Sprawa wyjaśni się 3 czerwca….

Grand Prix. Szwed Fredrik Lindgren wygrywa w Warszawie, Bartosz Zmarzlik trzeci

Szwed i Polak aktualnie współliderują w wyścigu o tytuł żużlowego mistrza świata. Z zawodników Stali Gorzów do półfinałów awansował Słowak Martin Vaculik….

Jak rząd chce zmniejszyć ryzyko nowej katastrofy ekologicznej na Odrze? Minister Gróbarczyk: Ograniczymy zrzuty ścieków

– Będziemy wprowadzać zakaz albo ograniczać zrzuty nieczystości do Odry, również tych kopalnianych – mówi wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk. To jego odpowiedź na alarmujące raporty naukowców, wskazujące na duże ryzyko kolejnej katastrofy ekologicznej na rzece….

448 stron o tym, jak przestać się kłócić w Polsce. „Pomysł oparty na polskim doświadczeniu, a nie kopiuj-wklej zachodnich rozwiązań”

Polska samorządowa: na aborcję do zachodnich województw, na festiwal tradycji i religii na Podkarpacie?…