Gorzów Wielkopolski

Gorzów wlkp

Informacje z woj. lubuskiego


Aktualności

Zabrakło 31 tysięcznych, by okręgowi nr 13 przypadł jeszcze jeden mandat europosła

Jako region przegraliśmy te wybory do Parlamentu Europejskiego. Dobry wynik Bartosza Arłukowicza to było za mało, żeby dać okręgowi zachodniopomorsko-lubuskiemu dodatkowy mandat europosła….

Wyniki exit poll wyborów do Parlamentu Europejskiego. KO wygrywa z PiS. W okręgu zachodniopomorsko-lubuskim tylko dwa mandaty?

Zwycięstwo Koalicji Obywatelskiej nad Prawem i Sprawiedliwością w wyborach do Parlamentu Europejskiego jest wyraźne. Biorąc nawet pod uwagę dopuszczalny błąd w badaniu exit poll, nie powinna stracić pierwszego miejsca. Wiadomo też, kto z okręgu zachodniopomorsko-lubuskiego najprawdopodobniej zdobył mandat….

Ktoś wysadził w powietrze bankomat w Kłodawie. Pieniędzy prawdopodobnie nie zrabowano

Policjanci ustalają okoliczności wysadzenia bankomatu w podgorzowskiej Kłodawie. Do przestępstwa doszło w nocy z soboty na niedzielę….

GDDKiA rewaloryzuje kontrakty. Dwie firmy podpisały 18 aneksów

Aneksy do umów mają powetować kontrahentom GDDKiA rosnące koszty. W zeszłym tygodniu władze zielonogórskiego oddziału rewaloryzowały umowy z biurami projektowymi Trakt i Mosty Katowice….

Ważny moment w budowie drogi S3 nad morze. Przęsło nowego mostu spięło brzegi cieśniny Dziwna w Wolinie [WIDEO]

Operacja nasunięcia łukowego przęsła nowego mostu nad Dziwną w Wolinie zakończyła się sukcesem. To część inwestycji polegającej na rozbudowie drogi S3 o drugą jezdnię w kierunku Świnoujścia….

Rada lekarska w Gorzowie Wlkp. chce zwolnienia z aresztu ukraińskiego lekarza z zarzutem zabójstwa

„Kwalifikacja ewentualnego błędu medycznego jako zabójstwa to dezynwoltura prawna” – napisała w piątek do Adama Bodnara Okręgowa Rada Lekarska w Gorzowie Wlkp. Chce, by jako prokurator generalny objął nadzorem postępowanie w sprawie lekarza, któremu prokuratura zarzuciła zabicie pacjenta….

Rolnicy znów zablokują 50-kilometrowy odcinek drogi S3 w Zachodniopomorskiem. Potem będą „dokuczać” mieszkańcom Szczecina

Protestujący rolnicy na dwie godziny zablokują w piątek węzeł „Pyrzyce” na drodze ekspresowej S3 w woj. zachodniopomorskim. W planach mają przeniesienie protestu na stałe do Szczecina….

Sikorski w Słubicach: Putin, szanuje tylko nagą siłę. I w tej walucie musimy go przekonać, że inwazja była błędem

Podczas wspólnej konferencji z szefową niemieckiej dyplomacji Radosław Sikorski odpowiadał na pytania, czy można użyć jeszcze jakichś dyplomatycznych środków, by wpłynąć na Rosję w sprawie Ukrainy….

Skóra do skóry. W porządnym szpitalu tata może kangurować

Gorzowski szpital pokazuje, jak powinien wyglądać poród rodzinny z prawdziwego zdarzenia. Tam nie tylko tata, ale także ciocie czy babcie mogą zastąpić mamę w pierwszym tuleniu. Dostępne są też aromaterapia, znieczulenia i wanna pełna relaksu….

Trzecia kadencja prezydenta Jacka Wójcickiego w Gorzowie Wielkopolskim

Dotychczasowy prezydent Gorzowa Wielkopolskiego wygrał w drugiej turze wyborów samorządowych. Zdobył 61,23 procent głosów i pokonał Piotra Wilczewskiego, kandydata KO, na którego zagłosowało 38,77 proc. wyborców….

Weekend majowy w Karkonoszach. Ceny noclegów po raz pierwszy od dawna maleją

Mimo kapryśnej pogody Polacy chętnie rezerwują terminy na majówkę. Zachęcają przede wszystkim ceny, które są porównywalne do tych sprzed roku, a czasem nawet niższe. – Opłaca się zatrzymać na dłużej – zachęcają hotelarze ze Szklarskiej Poręby….

Kanibalka seksualna. Kiedyś była w Polsce rzadkością, dziś Instagram kipi jej zdjęciami

W Polsce modliszka zwyczajna jest gatunkiem owada objętym ochroną ścisłą. W ostatnich latach spotkanie jej robi się coraz mniej niezwykłe. Nawet w miastach….

Arłukowicz i Grodzki nie mieszczą się na jednej liście wyborczej do europarlamentu. Jak KO chce rozwiązać ten problem

– Czy wie pani, gdzie jest wieś Słowenkowo? Ja wiem i to jeden ze składników przepisu na wygraną – tak pięć lat temu o swoim imponującym wyniku w wyborach do europarlamentu mówił Bartosz Arłukowicz, polityk PO ze Szczecina….

Sąd nie zgodził się na dalszą blokadę drogi S3 koło Myśliborza przez rolników. Protest może wymknąć się spod kontroli

Sąd Okręgowy w Szczecinie utrzymał decyzję burmistrza Myśliborza, który nie zgodził się na przedłużenie blokady drogi S3 przez zachodniopomorskich rolników. Protestującym przysługuje jeszcze odwołanie do Sądu Apelacyjnego….

Minister nauki wstrzymuje 18 mln zł na dla Collegium Humanum. Planuje zmiany w uczelniach prywatnych

– Musimy wykorzystać ten moment i niech sprawa Collegium Humanum przyczyni się do radykalnego przywrócenia jakości nauczania w Polsce – mówił w Poznaniu Dariusz Wieczorek, minister nauki i szkolnictwa wyższego….

Minister środowiska powołała zespół, który ma zaplanować Park Narodowy Doliny Dolnej Odry. Są w nim wszyscy zainteresowani

Minister Klimatu i Środowiska powołała zespół do spraw opracowania założeń utworzenia Parku Narodowego w Dolinie Dolnej Odry. To pierwszy oficjalny krok do utworzenia pierwszego od 23 lat parku narodowego w Polsce….