Katowice

Katowice

Informacje z woj. śląskiego


Aktualności

Chorzowianin nagrywał wykroczenia drogowe, żeby szantażować kierowców. Grożą mu trzy lata więzienia

Mieszkaniec Chorzowa rejestrował wykroczenia popełniane przez kierujących, a następnie żądał od nich pieniędzy grożąc, że zgłosi ich przewinienie drogowe na policję….

Rozpoczynają się Igry. Studenci Politechniki Śląskiej przejdą ulicami Gliwic, zagra Myslovitz

W poniedziałek (15 maja) w Gliwicach rozpoczną się Igry, czyli święto studentów Politechniki Śląskiej. Kulminacyjnym punktem wydarzenia będzie środowy korowód. Muzyczną gwiazdą tegorocznej imprezy będzie zespół Myslovitz….

Katowice. Mieszkańcy KZGM muszą zapłacić 500 zł za podgrzanie wody. Skąd ta kwota na fakturze?

Mieszkańcy bloków przy ul. Techników w Katowicach byli zaskoczeni wysokością ostatnich rachunków za wodę. – Skąd dodatkowa opłata za podgrzanie wody? – pytają….

Szef śląskiej mafii rozpłakał się w sądzie. Po 24 latach uniewinniono go od zarzutu zlecenia zabójstwa

Porażka prokuratury w Katowicach. Janusz T., ps. Krakowiak, został uniewinniony od zarzutu zlecenia zabójstwa. Z podejrzeń oczyszczono też wszystkie inne osoby związane z tą zbrodnią….

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z silnym wiatrem w województwie śląskim

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o możliwości wystąpienia w poniedziałek (15 maja) burz z deszczem i porywistym wiatrem na terenie województwa śląskiego….

SM Sielec w Sosnowcu zwodzi mieszkańców, którzy czekają na termomodernizację. W styczniu lepsze warunki do pracy niż w maju?

Mieszkańcy jednej z klatek w bloku przy ul. Kaliskiej w Sosnowcu od pół roku czekają na termomodernizację. – Gdy interweniujemy w spółdzielni, to słyszymy pokrętne wyjaśnienia. W maju powiedziano nam, że jest za zimno, by remontować – mówi Remigiusz Tabaka, jeden z mieszkańców….

Trans-Ann Płomień Sosnowiec brązowym medalistą I Ligi Siatkówki Kobiet

Trans-Ann Płomień Sosnowiec zakończył sezon 2022/2023 I Ligi Kobiet z brązowym medalem. Podopieczne trenera Krzysztofa Zabielnego zakończyły turniej w Mielcu z jednym zwycięstwem i jako jedyne wygrały seta z siatkarkami ITA Tools Stal Mielec, które awansowały do TAURON Ligi….

Nie ma darmowego lunchu (przy autostradzie)

Amerykanie powtarzają, że „nie ma darmowego lunchu”. Ktoś i tak musi za niego zapłacić, np. wdzięcznością, przychylnością, zmianą przekonań, oddaniem głosu. W kraju nad Wisłą taki darmowy lunch nazywa się bardziej swojsko „kiełbasą wyborczą”….

Pendolino i Express InterCity znowu będą dojeżdżać do Bielska-Białej. Wracają ważne połączenia kolejowe

W związku z oddaniem do eksploatacji linii kolejowej na odcinku Goczałkowice-Zdrój – Czechowice-Dziedzice do Bielska-Białej ponownie zaczną dojeżdżać dalekobieżne pociągi….

Rybnicki szpital wznoszono aż przez 24 lata. Już za PRL-u prasa pisała, że budowa jest „w lesie” [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Szpital w Rybniku budowano tak długo, że zdołał się zmienić ustrój w Polsce, doszło też do denominacji złotego. Aby dokończyć kompleks, mieszkańcy wrzucali pieniądze do skarbonki na rybnickim rynku. Była to najdłużej budowana lecznica w Polsce….

Interaktywne muzeum z parkiem rozrywki. W Bielsku-Białej powstaje jeden z najnowocześniejszych obiektów w Europie

Budowa Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji OKO w Bielsku-Białej jest coraz bardziej zaawansowana. OKO dla szerokiej publiczności otworzy się prawdopodobnie w grudniu tego roku….

W miejscu fabryki Famur w Katowicach właściciel zbuduje park handlowy

W Katowicach-Piotrowicach w miejscu wyburzonych obiektów fabryki Famur firma TDJ Estate planuje budowę parku handlowego….

Nowa linia tramwajowa w Sosnowcu z przystankiem, który po zmroku tonie w ciemności

Od kilku miesięcy pasażerowie w Sosnowcu mogą podróżować nową linią tramwajową wybudowaną w dzielnicy Zagórze. Po zmroku na jednym z przystanków muszą jednak czekać w kompletnych ciemnościach….

Plac Oddziałów Młodzieży Powstańczej w końcu przestanie straszyć? Jest kolejna data przebudowy

PKP od lat nie zadbały o remont dworca od strony placu Oddziałów Młodzieży Powstańczej. Teraz składają kolejną obietnicę….

Deweloper będzie budował u stóp Beskidów. Pod Szyndzielnią wyrosną trzy hotele

Urząd Miejski w Bielsku-Białej wydał pozwolenie na budowę hoteli przy ul. Armii Krajowej, u podnóża Szyndzielni. W każdym obiekcie znajdzie się 25 apartamentów….

Polecane publikacje

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach świętuje 85-lecie

Obchody jubileuszu rozpoczęliśmy wraz z inauguracją roku akademickiego, a dzisiejsze święto jest ich punktem kulminacyjnym. Obchodzimy je pod hasłem „Siła w jedności”, podkreślając, że nasza siła tkwi w dialogu i społecznej odpowiedzialności – mówiła prof. Celina Olszak, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, podczas Jubileuszowego Święta Uczelni.
Źródło: Gazeta.pl

Szef śląskiej mafii rozpłakał się w sądzie. Po 24 latach uniewinniono go od zarzutu zlecenia zabójstwa

Porażka prokuratury w Katowicach. Janusz T., ps. Krakowiak, został uniewinniony od zarzutu zlecenia zabójstwa. Z podejrzeń oczyszczono też wszystkie inne osoby związane z tą zbrodnią.
Źródło: Gazeta.pl