Kraków

Kraków

Informacje z woj. małopolskiego


Aktualności

Łukasz Gibała przez lata siał wiatr, a teraz zdziwiony, że zbiera burzę

Łukasz Gibała, który o włos przegrał z kandydatem Platformy Obywatelskiej Aleksandrem Miszalskim, siał przez wiele lat wiatr, budując swoją popularność na populistycznej krytyce władz Krakowa, a teraz jest zdziwiony, że zbiera burzę. Okazało się, że druga strona potrafi odpowiadać manipulacjami i chwytami poniżej pasa….

Dominik Jaśkowiec zostanie posłem. Kto wejdzie na jego miejsce do rady miasta?

Przyjmę mandat poselski po Aleksandrze Miszalskim – deklaruje radny Dominik Jaśkowiec z PO. A to oznacza, że zwolni się miejsce w radzie miasta Krakowa. Kto je zajmie?…

Dlaczego marna frekwencja w wyborach samorządowych mnie nie dziwi?

Mizeria kandydatów była porażająca….

Łukasz Gibała odwołał wywiady po porażce w wyborach na prezydenta Krakowa. Jakby zapadł się pod ziemię

Wyłączył telefon, odwołał zaplanowane wcześniej poranne wywiady. Łukasz Gibała po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów jakby zapadł się pod ziemię. Dopiero po godz. 13 napisał na platformie X….

Sprzeda Lexusa, pójdzie w Marszu Równości. Pierwsze decyzje Aleksandra Miszalskiego jako nowego prezydenta Krakowa

Postrzega się mnie jako kontynuatora polityki Jacka Majchrowskiego. W rzeczywistości chcę zmian. Ale będę prezydentem ewolucji, nie rewolucji – zapowiedział w poniedziałkowy poranek (22.04) nowy prezydent Krakowa Aleksander Miszalski….

Tatry. Darmowy parking dla samochodów elektrycznych przy szlaku do Morskiego Oka

Tatrzański Park Narodowy wyznaczył pięć darmowych miejsc parkingowych na najpopularniejszym parkingu w Tatrach, na Palenicy Białczańskiej. Z tych miejsc mogą skorzystać tylko kierowcy aut z napędem elektrycznym, po wcześniejszej rezerwacji miejsca….

Sztuka gruzińska w Polsce. Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza na wyprawę po złote runo

Tak spektakularnej prezentacji sztuki gruzińskiej w Polsce jeszcze nigdy nie było. Ponad 850 obiektów ze wszystkich epok i opisujący je 700-stronicowy katalog, dziesięć sekcji tematycznych i prace polskich artystów związanych z Kaukazem, o których twórczości w Polsce mało kto słyszał. Wystawa „Złote runo – sztuka Gruzji” będzie czynna od czwartku (18 kwietnia) w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie….

Mąż dyrektorki zarządzał szkołą: ustalał nagrody i kary. Odwołana za „niesamodzielne kierowanie”

„Pani sekretarz też nie zasługuje na podwyżkę dodatku funkcyjnego, nie kieruje nikim – no poza buntowaniem i dokuczaniem” – pisał do dyrektorki VIII LO w Krakowie jej mąż, który nawet nie był związany z oświatą. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski właśnie odwołał ją ze stanowiska za niesamodzielne kierowanie szkołą….

Nie wiesz na kogo głosować? 10 pytań do Gibały i Miszalskiego o Kraków. Sprawdź, czym różnią się ich programy

Kto proponuje referendum ws. strefy czystego transportu, kto pójdzie w marszu równości, a kto zbuduje tanie mieszkania na wynajem? O Kraków biją się Łukasz Gibała i Aleksander Miszalski. Czym różnią się ich programy? Oceńcie sami! Obu poprosiliśmy o odpowiedzi na 10 ważnych pytań….

Aleksander Miszalski vs. Łukasz Gibała. Wyniki przedwyborczego sondażu „Wyborczej” już w piątek!

Już w piątek, 19 kwietnia, przedstawimy wyniki przedwyborczego sondażu, przygotowanego na zamówienie „Wyborczej”….

Tarnowska kuria broni biskupa: Zawiadomił prokuraturę na czas. Chodzi o molestowanie dzieci przez księży

Prokuratura oskarżyła ordynariusza tarnowskiego, że zwlekał z zawiadomieniem jej o molestowaniu dzieci przez księży. W specjalnym oświadczeniu kuria twierdzi, że hierarcha nie popełnił żadnego przestępstwa i dopełnił obowiązków….

Przemoc seksualna w szkołach to tabu. „Dzieci skarżą się i słyszą: Co się martwisz, masz powodzenie”

Jeśli temat przemocy seksualnej w szkołach nie wybrzmi w głównych wydaniach serwisów informacyjnych, nie pojawi się w popularnych programach „śniadaniowych”, lub nie zacznie dotyczyć twojego dziecka pewnie nie uświadomisz sobie skali problemu – uważa Natalia Jurkiewicz, psycholog, specjalista ds. przemocy rówieśniczej w placówkach oświatowych….

Abp Marek Jędraszewski ogłosił rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego brutalnie zamordowanej wolontariuszki, Heleny Kmieć

„Jeśli mogę komuś pomóc, sprawić, że ktoś się uśmiechnie, że będzie szczęśliwszy, może czegoś nauczyć – to chcę to zrobić!” – napisała Helena Agnieszka Kmieć w jednym z podań o wyjazd misyjny. 26-letnia wolontariuszka z Małopolski została brutalnie zamordowana w Boliwii. Abp Marek Jędraszewski ogłosił w niedzielę decyzję o rozpoczęciu procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Heleny Agnieszki Kmieć….

Koniec Almy w Krakowie. Kiedyś luksusowe delikatesy, teraz działka pod młotek

„Są tacy, którzy kupują w dyskoncie, a potem w bagażniku przepakowują zakupy do reklamówek z logo Almy” – mówił kilka lat temu w wywiadzie Jerzy Mazgaj, były szef delikatesów. Właśnie zamyka się ostatni sklep, działający pod tą nazwą w Krakowie przy ul. Pilotów. Pracę straci niemal 100 osób, a atrakcyjna działka pójdzie pod młotek….

Zastępca komendanta policji z dyplomem MBA Collegium Humanum. Koszt ponad 10 tys. zł

Siedem miesięcy miały trwać studia MBA zastępcy komendanta małopolskiej policji na osławionym już Collegium Humanum. On sam zarzeka się, że dyplom nie pomógł mu w policyjnej karierze. Do czego więc był mu potrzebny?…

„Stalin”, „Kanalia”, „Kosiarz”, „Zielony”. Kibole Cracovii są oskarżeni o gigantyczny przemyt narkotyków i pobicia na zlecenie

Ponad 180 przestępstw zarzuciła małopolska prokuratura kibolom Cracovii. To oni byli odpowiedzialni za zalew narkotykami z Hiszpanii i Holandii oraz pobicia z użyciem pałek i maczet….

Polecane publikacje

Roboty medyczne. Przedłużenie rąk chirurga

Większa precyzja, niewielkie blizny, krótsza rekonwalescencja – to tylko kilka przewag robotów chirurgicznych da Vinci nad tradycyjnymi operacjami. Od kwietnia z jednego z nich korzystają pacjenci krakowskiego Szpitala na Klinach.
Źródło: Gazeta.pl

Góry, woda i ładowarki do rowerów elektrycznych. Tak Słowacy kuszą Polaków

I góry, i woda (nie tylko baseny termalne). Do tego blisko Polski – przed kolejnymi wakacjami przedstawiciele słowackich regionów przyjechali do Krakowa, by promować swoje atrakcje turystyczne.
Źródło: Gazeta.pl