Kraków

Kraków

Informacje z woj. małopolskiego


Aktualności

Zmiany w strefie płatnego parkowania w Krakowie. Gdzie zapłacimy więcej za pozostawienie auta?

Od poniedziałku, 15 maja w niektórych miejscach w Krakowie obowiązują wyższe opłaty za parkowanie w strefie. Wzrosła też kara za brak opłaty parkingowej….

Kolejne metody stosowane przez oszustów. Kradną „na rumuńską walutę”, „na analityka giełdowego”, „na prokuratora”

Małopolska policja ostrzega przed kolejnymi sposobami wyłudzania pieniędzy. Jednym z nich jest oszustwo „na rumuńską walutę”, kolejne – na rzekome operacje giełdowe….

Nocny zakaz sprzedaży alkoholu. W środę krakowscy radni zdecydują o przyszłości uchwały

Na najbliższej sesji radni mają podjąć decyzję w sprawie projektu uchwały zakładającej ograniczenia nocnej sprzedaży alkoholu w Krakowie. Zakaz sprzedaży napojów wyskokowych miałby obowiązywać we wszystkich dzielnicach już od 1 lipca, z wyłączeniem restauracji i barów….

Góry, woda i ładowarki do rowerów elektrycznych. Tak Słowacy kuszą Polaków

I góry, i woda (nie tylko baseny termalne). Do tego blisko Polski – przed kolejnymi wakacjami przedstawiciele słowackich regionów przyjechali do Krakowa, by promować swoje atrakcje turystyczne….

W małopolskiej PO nie ma już prawie konserwatystów. Czy Tusk dziś powie, jak zdobywać głosy w tak tradycyjnym regionie?

Po konserwatystach w małopolskiej PO nie ma już prawie śladu. Przez lata odchodziły z niej całe środowiska (liberalne zresztą też). Kogo zastaną tu Tusk z Trzaskowskim, którzy właśnie przyjeżdżają mobilizować swą partię i jej wyborców w ramach akcji „Tu jest przyszłość”?…

Spaacerem przez Wesołą. Dr Michał Niezabitowski: Wesoła – nasze miasteczko pod Krakowem. Kto tu mieszkał i skąd ta nazwa?

Rzeźnicy, garbarze, składowisko zwierzęcych odpadków, drewniane domy, pałace, ogrody, Twierdza Kraków – to też jest historia Wesołej. Porywająca i zagadkowa. Część tej opowieści została w ziemi – rozmowa z dr. Michałem Niezabitowskim, dyrektorem Muzeum Krakowa….

Tatry. Sadzą drzewa w rejonie Doliny Chochołowskiej

Na terenach w Tatrach, na których gospodarkę prowadzi prywatna Wspólnota 8 Uprawnionych Wsi, mieszkańcy Chochołowa w niedostępnym dla turystów rejonie Głębowca posadzili 3 tysiące drzewek świerka….

Goście z Kalifornii. Koncert zespołu Incubus

Muzycy zespołu Incubus grają razem od 32 lat. To wystarczająco dużo czasu, by zjednać sobie fanów na całym świecie. Polscy będą mogli posłuchać artystów 7 czerwca w Tauron Arenie Kraków….

W Krakowie tradycyjna procesja ku czci św. Stanisława przeszła na Skałkę. Rozważania o porządku świata i Kościoła [ZDJĘCIA]

Tłum wiernych uczestniczył w procesji ku czci św. Stanisława, która z Wawelu przeszła ulicami Krakowa do Bazyliki na Skałce….

Centrum krajowej polityki w Krakowie. Przyjeżdżają Duda, Tusk i Trzaskowski

Prezydent Andrzej Duda wręczy na Wawelu awanse generalskie. Donald Tusk z Rafałem Trzaskowskim zapraszają na spotkanie w hali Wisły….

Schetyna i Marczułajtis z PO w mateczniku PiS. Tam Kaczyński ma większe poparcie niż nawet na Podkarpaciu

Parlamentarzyści z Koalicji Obywatelskiej ruszają na spotkania w rejon Limanowej i Nowego Sącza. To prawdziwy matecznik PiS-u, gdzie partia rządząca obecnie naszym krajem cieszy się większym poparciem niż na Podkarpaciu….

W Krakowie pod topór ma iść ponad tysiąc drzew. Z powodu budowy linii tramwajowej do Mistrzejowic

Wykonawca otrzymał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla budowy nowej linii tramwajowej do krakowskich Mistrzejowic. Prace mają się rozpocząć już za kilka tygodni. Zaplanowano wycinkę ponad tysiąca drzew….

W Tatrach majowy krajobraz niczym na Islandii – owce i prawie lodowce. Trzeba też uważać na niedźwiedzie

Długa zima w Tatrach spowodowała, że lodowa kra wciąż utrzymuje się na tafli Morskiego Oka – największego tatrzańskiego jeziora. Wciąż są tu widoczne ślady potężnych lawin, które schodziły ostatniej zimy. W pobliżu lawinisk wędrują też niedźwiedzie….

Cracovia zapomniała, jak się strzela, pluszaki zostały w rękach kibiców. Zagłębie wygrało przy Kałuży

Po golu dla Cracovii kibice mieli w sobotnie popołudnie wrzucić na boisko pluszowe misie, ale Cracovia nie potrafiła żadnego strzelić. Przegrała u siebie z Zagłębiem Lubin….

W niedzielę w Krakowie procesja ku czci św. Stanisława

W niedzielę z katedry na Wawelu na Skałkę wyrusza tradycyjna procesja ku czci św. Stanisława. Krakowianie muszą być przygotowani na utrudnienia w ruchu. Kursować będzie komunikacja zastępcza….

Polecane publikacje

Roboty medyczne. Przedłużenie rąk chirurga

Większa precyzja, niewielkie blizny, krótsza rekonwalescencja – to tylko kilka przewag robotów chirurgicznych da Vinci nad tradycyjnymi operacjami. Od kwietnia z jednego z nich korzystają pacjenci krakowskiego Szpitala na Klinach.
Źródło: Gazeta.pl

Góry, woda i ładowarki do rowerów elektrycznych. Tak Słowacy kuszą Polaków

I góry, i woda (nie tylko baseny termalne). Do tego blisko Polski – przed kolejnymi wakacjami przedstawiciele słowackich regionów przyjechali do Krakowa, by promować swoje atrakcje turystyczne.
Źródło: Gazeta.pl