Łódź

Łódź

Informacje z woj. łódzkiego


Ten system kontroluje kierowców na czterech skrzyżowaniach w Łodzi. Przybędzie kolejne

Drogi w Łodzi. Cztery skrzyżowania w Łodzi monitoruje system Red Light, rejestrujący wjechanie pojazdu na skrzyżowanie na czerwonym świetle….

Łukasz Barys: Teraz marzę o chłodnym romansie w łódzkich dekoracjach

Interesują mnie prawdziwe problemy młodych ludzi. Dlatego tak dużo w mojej książce piszę o pieniądzach….

UMŁ płacił za kursy prywatnej szkole. Fundacja Batorego: To budzi kontrowersje

Łódzki magistrat dofinansował kursy swoich urzędników w prywatnej placówce – napisał dziennikarz Onetu. Dodając, że w Instytucie Heweliusza, bo o nim mowa, wykładowcami byli prezydent Hanna Zdanowska oraz jej bliscy współpracownicy….

Lotnisko w Łodzi idzie na rekord. Wygrało już z Lublinem i Bydgoszczą

– W pierwszym kwartale tego roku lotnisko w Łodzi obsłużyło ponad 87 tys. pasażerów, o 30 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub. roku – mówi Wioletta Gnacikowska, rzeczniczka lotniska w Łodzi. To m.in. wpływ nowych kierunków….

Zmarł człowiek. Na lekarza i zabranie ciała musieli czekać 24 godziny

– Ciało zmarłego leżało w mieszkaniu od dwóch dni – opowiada Andrzej. – A ja nie mogłem znaleźć lekarza, który stwierdziłby zgon….

Kandydat z koperty przegrał drugą turę. W Przedborzu od wielu lat nie było spokoju

Wybory samorządowe 2024. Kiedy szefowa komisji wyborczej ogłosiła wynik losowania, mieszkańcy Przedborza wstrzymali oddech….

Wójt poznał werdykt wyborców, teraz czeka na sąd. Twierdzi, że jest ofiarą politycznej nagonki

W gminie Daszyna pod Łęczycą jedynym kandydatem na stanowisko wójta był oskarżony o korupcję Zbigniew W. Zbliża się koniec jego procesu….

Porażka KO w Zgierzu. Gdzie jeszcze? Wyniki wyborów samorządowych w Łódzkiem

Wybory samorządowe 2024. W Zgierzu, Sieradzu, Wieluniu, Radomsku czy Głownie pozostaną dotychczasowi włodarze. A gdzie zmiany?…

Wieloletniego prezydenta zdetronizował młody działacz KO. Skandowano: Wolny Piotrków!

Wybory samorządowe 2024 w Piotrkowie Trybunalskim, drugim co do wielkości mieście województwa łódzkiego. Ponad 60 proc. głosujących poparło w drugiej turze Juliusza Wiernickiego….

Mieszkańcy przedmieść chcą się odłączyć od Łodzi. „W Andrespolu będzie nam lepiej”

– Pod formalnym wnioskiem od odłączenie od Łodzi podpisało się ok. 700 osób – mówi Paula Poreda, przedstawicielka mieszkańców Feliksina….

Kandydat Konfederacji wygrywa prezydenturę w Bełchatowie. Mentzen składa gratulacje

Wybory samorządowe 2024 w Bełchatowie. Sławomir Mentzen ogłosił w mediach społecznościowych sukces wyborczy „środowiska wolnościowego w Polsce”….

Łódzkie w czołówce frekwencyjnej. Druga tura wyborów samorządowych 2024

46,70 proc. – taka była frekwencja w drugiej turze wyborów samorządowych 2024 w Łódzkiem. Wyższą miały tylko województwa: lubelskie, świętokrzyskie i mazowieckie….

Wina papieża. Przejmujący spektakl studentów Szkoły Filmowej w Łodzi

„Nic nie widziałem, nic nie słyszałem, nic nie wiem” – mówi dementywny dziadek, opuszczając salę bankietową z portretem Jana Pawła II pod pachą. Nie będzie uzdrowienia bez wysłuchania głosu ofiar – o tym opowiada „Festen”, świetny spektakl dyplomowy studentów Szkoły Filmowej w Łodzi….

Wypadek na A2 pomiędzy Łodzią a Łowiczem. Dwie osoby ranne

Wypadek na A2 w woj. łódzkim. Kia sportage z niewyjaśnionych przyczyn zjechała najpierw na pas zieleni, a następnie, wjeżdżając na jezdnię, uderzyła w renault….

Wkrótce nowy etap budowy KDP w Łodzi. Komora startowa jeszcze w tym roku

– Tunel dalekobieżny w Łodzi jest najbardziej zaawansowanym projektem kolejowym realizowanym w ramach CPK – mówi Agnieszka Stefańska-Krasowska, rzeczniczka Centralnego Portu Komunikacyjnego. – W maju inwestycja wejdzie w kolejny etap….

„Chłopak z Bałut” w Radzie Miejskiej w Łodzi: „Miasto może rozwijać się szybciej”

Nowe twarze pojawią się w Radzie Miejskiej w Łodzi. Tomasz Frączak (Nowa Lewica) pamięta jak szara była „Łódź przed Zdanowską”, ale z drugiej strony uważa, że miasto ma szanse rozwijać się szybciej….

Polecane publikacje

W szkołach w Łodzi dzieci z Ukrainy przybywa lawinowo. Podobnie jak pytań o ich edukację

Czy uczniowie z oddziałów przygotowawczych dostaną promocję do następnej klasy? Jaką maturę mają zdawać Ukraińcy zapisani do polskich szkół? Skąd wziąć nauczycieli dla kilku tysięcy nowych uczniów? Pytania o organizację edukacji mnożą się. – Nikt na nie odpowiada, rządzący liczą na to, że jakoś to będzie – mówi prezes łódzkiego ZNP.
Źródło: Gazeta.pl

"Czemu tak trudno zamieść nasze ulice?". Nowa akcja billboardowa łódzkich społeczników

W Łodzi od kilku dni można zobaczyć charakterystyczne zielono-granatowe billboardy. To element nowej kampanii jednego ze stowarzyszeń. Co przez to chcą osiągnąć społecznicy?

Czy uczniowie z oddziałów przygotowawczych dostaną promocję do następnej klasy? Jaką maturę mają zdawać Ukraińcy zapisani do polskich szkół? Skąd wziąć nauczycieli dla kilku tysięcy nowych uczniów? Pytania o organizację edukacji mnożą się. – Nikt na nie odpowiada, rządzący liczą na to, że jakoś to będzie – mówi prezes łódzkiego ZNP.
Źródło: Gazeta.pl