Przetarg na przebudowę 13 ulic w sercu Kielc

Jak donosi Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, niedawno zakończono przyjmowanie zgłoszeń do przetargu. 

Do przebudowy 13 kieleckich ulic

Trwa weryfikacja ofert, która ma na celu wyłonienie wykonawcy robót przeprowadzonych na ulicach: Paderewskiego, Równą, Złotą, Żeromskiego, Głowackiego, Nowy Świat, Silniczną, bp. Kaczmarka, Solną, Panoramiczną, Seminaryjską, Śniadeckich i al. IX Wieków Kielc. Roboty mają się skupiać głównie na wymianie nawierzchni wszystkich podanych ulic, a w wybranych miejscach także na modernizacji oświetlenia ulicznego. Jeśli chodzi o sieci podziemne, w tym zakresie wymianie ulegną jedynie wpusty odprowadzające deszczówkę. Instalacje elektryczne i kanalizacyjne nie są brane pod uwagę. 

Nowe nawierzchnie, drogi rowerowe i nasadzenia

Poprawa wyglądu i funkcjonalności ulic obejmuje nie tylko renowację nawierzchni, ale także zachowanie istniejącego drzewostanu oraz uzupełnienie go o nowe nasadzenia. Nie zabraknie też nowych dróg rowerowych po północnej stronie al. IX Wieków Kielc, na fragmencie ulicy Kaczmarka i Seminaryjskiej oraz na ul. Głowackiego i Śniadeckich. Koszty inwestycji są znaczne i pochodzą z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Kwota dofinansowania wyniosła 61 milionów złotych. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *