Rozbudowa PGZ Stoczni Wojennej w Gdyni

Rozbudowa PGZ Stoczni Wojennej w Gdyni obejmie modernizację już istniejących obiektów oraz powstanie całkiem nowych. Przedsiębiorstwo znajdujące się w Porcie Gdynia świadczy usługi polegające na modernizacji, budowie i remontach okrętów wojennych na rzecz jednostek państwowych. 

Koniec trudnych lat stoczni

Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad borykała się z trudnościami finansowymi, które zaowocowały ogłoszeniem upadłości w 2009 roku i wyprzedażą części należących do niej gruntów do 2021 roku. Obecnie prezes PGZ Stoczni Wojennej, Paweł Lulewicz, deklaruje chęć rozbudowy obiektu. Inicjatywa obejmuje powstanie nowych budynków w ramach Programu „Miecznik”. Realizację projektu poprzedza proces pozyskiwania pozwoleń, liczne analizy i dyskusje. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, to w 2024 roku PGZ Stocznia Wojenna w Gdyni będzie miała do dyspozycji nowoczesną infrastrukturę. 

Polska z jednym z największych budynków stoczniowych w Europie

Kluczową kwestią w ramach tego projektu jest powstanie nowej hali do produkcji fregat służących do celów Marynarki Wojennej. Całość ma osiągnąć rozmiary 6 tysięcy metrów kwadratowych. Obiekty osiągną przewidywaną wysokość 43 metrów. Wszystko wskazuje na to, że Polska zyska w ten sposób jeden z najpotężniejszych budynków stoczniowych w Europie. Na miejscu znajdować się będą także wydziały wyposażeniowe. W ramach założeń projektowych przebudowie ulegnie także nabrzeże oraz teren go okalający.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *