W Zgorzelcu powstaje nowe centrum logistyczne

Branża magazynowa to sektor, który w ostatnich latach zalicza dynamiczne wzrosty. Potwierdzają to zarządcy MLP Group. Firma założona w 1998 roku zajmuje się budową centrami magazynowymi. Właśnie ruszyły prace związane z powstaniem nowego centrum logistycznego nieopodal granicy z Niemcami i Czechami. 

Park MLP Zgorzelec zajmie 50 tys. m2

Korzystne usytuowanie Zgorzelca w południowo-zachodnim rejonie kraju przekłada na przyszłą rentowność inwestycji. Inwestycja jest zlokalizowana zaledwie 6 km od autostrady A4 i 8 km od granicy z Niemcami. Park MLP Zgorzelec będzie składać się z trzech obiektów, których całkowita wielkość wyniesie ponad 50 tysięcy metrów kwadratowych. Nowa inwestycja zakłada wpisywanie się w trendy zrównoważonego rozwoju poprzez zastosowanie odnawialnych źródeł energii – instalacji fotowoltaicznych na dachach budynków. 

Nieprzypadkowa lokalizacja nowego centrum logistycznego

Umiejscowienie obiektów przy granicy z Niemcami i Czechami nie jest dziełem przypadku. To dobrze przemyślana i strategicznie opłacalna koncepcja dalszego rozwoju MLP Group. W parze z zachowaniem globalnych standardów w zakresie ochrony środowiska idzie pełne zaspokojenie potrzeb przyszłych najemców.  Jednym z deklarowanych celów spółki jest osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2026 roku. MLP Group już teraz zapowiada, że nowo powstałe obiekty będą mogły pochwalić się certyfikacją BREEAM na poziomie Excellent. Potwierdzą one, że wszystkie obiekty powstały zgodnie z procedurami mającymi na celu ochronę środowiska.  

Są już pierwsi najemcy

Inwestycja ma już pierwszych najemców. Jednym z nich jest Grupa Auto Partner, zajmujący się dystrybucją podzespołów samochodowych. W jego zarządzanie oddano 30 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Główną osią działalności przedsiębiorstwa jest platforma sprzedaży elektronicznej B2B dla klientów komercyjnych – sklepów motoryzacyjnych czy warsztatów mechanicznych. Nowo powstające obiekty w Zgorzelcu będą stanowić 30% dotychczas posiadanego portfela nieruchomości komercyjnych. Dzięki tej inwestycji Grupa Auto Partner zwiększy możliwości działania poza granicami Polski. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *