Wrocław

Wrocław

Informacje z woj. dolnośląskiego


Aktualności

Zmarł prof. Józef Szala. W latach 1990-93 był rektorem Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy

Społeczność akademicka Politechniki Bydgoskiej poinformowała w poniedziałek (25 września) o śmierci byłego rektora, prof. dr. hab. inż. Józefa Szali, dr. h.c. multi. Wybitny naukowiec, autor wielu patentów zmarł 24 września 2023 roku w wieku 84 lat….

Uczniowie spoza Bydgoszczy zapłacą więcej za bursy. Podwyżka nie będzie jednak duża

Opłata za bursy w Bydgoszczy nie zmieniała się od siedmiu lat. – Z uwagi na skalę inflacji jest kwotą zaniżoną – tłumaczą urzędnicy….

Donald Tusk przyjeżdża do Bydgoszczy. W środę spotyka się z wyborcami

Na kampanijnej trasie lider Koalicji Obywatelskiej zawita do Bydgoszczy. Tym razem na otwartym spotkaniu z mieszkańcami….

Uwaga, kierowcy! Ulica Nakielska w Bydgoszczy została zwężona i jest armagedon

Jeśli ktoś myślał, że największe utrudnienia w ruchu w Bydgoszczy spowodowane kumulacją robót kanalizacyjnych trwają albo mamy je za sobą, był w błędzie. Teraz czekają nas trzy miesiące ze zwężoną ul. Nakielską, która już jest przecież zakorkowana….

Wulgarny język profesora ginekologii. Lekarze rezydenci ujawniają listę cytatów. „Nie ma zahamowań”

Obraźliwe teksty pełne wulgaryzmów profesor wypowiada na codziennych odprawach. Niektóre z nich słyszą pacjentki. Profesor mówi o nich, innych lekarzach, współpracownikach z uczelni. Tak się dzieje od lat. Lekarze rezydenci postanowili ujawnić listę „powiedzonek profesora”….

Białe Błota będą miały farmę fotowoltaiczną. Około 900 paneli pozwoli zaoszczędzić na prądzie

Podbydgoska gmina Białe Błota chce zwiększyć zasoby energii ze źródeł odnawialnych i poszerzyć jej wykorzystanie. Cel to nie tylko oszczędności na rachunkach i długoterminowy zwrot inwestycji, ale też poprawa jakości powietrza i redukcja tzw. niskiej emisji….

Tekturowe wsparcie od PiS. Szpital w Bydgoszczy rok temu dostał prawie 300 mln zł. Tyle, że to tylko napis na kartoniku

Mija rok od chwili, gdy z wielką pompą rząd ogłosił, że szpital im. Jurasza w Bydgoszczy otrzymuje blisko 300 mln zł na budowę centrum leczenia dzieci. Wojewoda wręczył wtedy dyrektorowi „tekturowy czek”. I na tym poprzestał. Po pieniądzach ani śladu….

Niepokojący sygnał od senatora Brejzy: Przerywam kampanię, jadę na drugi koniec Polski

„Dotarły do mnie szokujące informacje. Zmuszony jestem zawiesić kampanię na najbliższych kilkanaście godzin. Jestem w drodze na drugi koniec Polski, wkrótce ujawnię szczegóły” – napisał w niedzielę w nocy senator Krzysztof Brejza….

Barbara Nowacka w Bydgoszczy: Te wybory wygrają kobiety. Walczymy o swoją przyszłość, bezpieczeństwo, godność

– Kobiety w Polsce nie czują się bezpiecznie. Idą do lekarza i nie wiedzą, czy w gabinecie nie spotkają misjonarza, policjanta, czy może po prostu lekarza – mówiła Barbara Nowacka z KO i namawiała kobiety do pójścia na wybory i głosowania na kobiety….

Mamy nowy buspas w Bydgoszczy. Nie jest to jednak zbyt długi odcinek

Przy okazji zmian w strefie płatnego parkowania w Bydgoszczy wytyczono buspas na ul. Warszawskiej. To przedłużenie tego, który już istniał przy skrzyżowaniu z ul. Zygmunta Augusta….

O zombie z opozycji, lordzie z Chobielina i brylancie na szachownicy. Konwencja Schreibera pełna osobliwych opowieści

Sobotnia (23.09) konwencja wyborcza ministra Łukasza Schreibera na Politechnice Bydgoskiej wybrzmiała heroicznie. Tak w największym skrócie: i Polska jest lepsza, i ludziom żyje się w niej lepiej niż osiem lat temu. I będzie jeszcze lepiej, gdy PiS wygra….

Miki przeżył koszmar. Po śmierci opiekunki mieszkanie stało się dla kota więzieniem. Omal nie umarł z głodu

„Umrzeć, tego się nie robi kotu…” pisała Wisława Szymborska. Dziesięcioletni kocurek po śmierci opiekunki został sam w mieszkaniu. Przeżył dzięki desperackiej akcji sąsiadki….

Nocny wypadek na rondzie w Bydgoszczy. Kabriolet roztrzaskany

30-latek wjechał na środek torowiska na rondzie Jagiellonów w Bydgoszczy. Miał zakaz prowadzenia pojazdów….

Pierwszy Oktoberfest w Bydgoszczy. Można zjeść i zalać robaka

Na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy od piątku (22 września) trwa pierwszy Bydgoski Oktoberfest. Można skosztować różnych rodzajów piw, zarówno rzemieślniczych jak i koncernowych. Dla amatorów niezwykłych dań znajdą się też oryginalne przekąski. Wśród nich – larwy i świerszcze….

Fragment bulwaru nad Brdą jest zamknięty dla pieszych i rowerzystów

Przy samej rzece wysypano pół tony kamieni. Wiemy, do kiedy potrwają utrudnienia….

II Marsz Równości w Bydgoszczy. Polonez, hity Mandaryny i „Ojcze nasz” za uczestników parady

W Bydgoszczy w sobotę (23 września) odbył się II Marsz Równości. Było wesoło i kolorowo. Dobrej atmosfery nie udało się popsuć przeciwnikom parady….

Polecane publikacje

Niezwykłe odkrycie na budowie w centrum Wrocławia - pozostałości młynów i relikty średniowiecznych umocnień

Relikty średniowiecznych i wczesnonowożytnych drewnianych umocnień nabrzeża Odry, pozostałości dawnych młynów, piwnic i fortyfikacji – to tylko kilka ze „skarbów” odnalezionych na budowie Bulwarów Książęcych.
Źródło: Gazeta.pl

Będą leczyć za pomocą komórek. Pierwsze zostaną wykorzystane do naprawy przeciętego rdzenia kręgowego

Na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu powstało centrum terapii komórkowych. Pierwsze zostaną wykorzystywane do regeneracji rdzenia kręgowego. Jedną operację już z sukcesem przeprowadzono, teraz planowana jest kolejna. Ale plany naukowców już sięgają dalej. Chcą wykorzystywać komórki w leczeniu onkologicznym czy w stomatologii
Źródło: Gazeta.pl