Cieszyn

Cieszyn

Informacje z Cieszyna i okolic


Aktualności

[WYWIAD] O Farerach i Polakach słów kilka. Rozmowa z Pól Arni Holmem z zespołu Hamradun

Pól Arni Holm to lider i współzałożyciel farerskiego zespołu Hamradun, który 20 lipca wystąpi na Słowiańskiej Nocy Folk Metalowej w Brennej. Chociaż będzie to pierwszy występ formacji w naszym kraju, to polska kultura nie jest obca naszemu rozmówcy. Porozmawialiśmy z nim o tym, co może łączyć obie nacje, a także o historii Wysp Owczych i promowaniu jej przez muzykę….

Peruwiańczycy przyjechali zwiedzać nasz kraj. Po kilku dniach pobytu dokonali kradzieży z włamaniem

Bielscy funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w Cieszynie i Bielsku-Białej trzech obywateli Peru- którzy nielegalnie przebywali na terenie naszego kraju. Przylecieli w czerwcu ubiegłego roku rzekomo w celach turystycznych, by już po kilku dniach zostać zatrzymanymi przez policję za kradzież z włamaniem….

Witold Czuksanow w Centrum Ogrodnicze Szarotka! Sprawdź nowe promocje!

Centrum Ogrodnicze Szarotka po raz kolejny zostaje zauważone i docenione przez branżę ogrodniczą a dodatkowo odwiedził ich wielki autorytet w branży ogrodniczej, autor książek, felietonista, dziennikarz – Witold Czuksanow…

Budda – youtuber tworzy tor do driftu i siedzibę marki energetyków w Pszczynie!

Kamil Labudda to cieszący się olbrzymią popularnością twórca cyfrowy, znany pod pseudonimem „Budda”. Na swoim kanale Budda.tv prezentuje i testuje samochody sportowe. Youtuber obraca sporym kapitałem. Parę dni temu wypuścił na rynek także autorski energetyk Doze, a przy okazji zaprezentował Doze Land – siedzibę marki, w której tworzy m.in. tor do driftu. Portal pless.pl poinformował, gdzie znajduje się inwestycja. Chodzi o pszczyńskie osiedle Polne Domy, tereny byłego zakładu …

Muzyczna odsłona Kina na Granicy. Trzy koncerty festiwalowe

Kino na Granicy to nie tylko filmy czy literatura, ale też muzyka. W trakcie przeglądu, który odbywać się będzie w majówkę w Cieszynie i Czeskim Cieszynie, zagrają Tomasz Ziętek, Oysterboy oraz Runforrest….

PiS wygrywa w Powiecie. Znamy skład Rady Powiatu Cieszyńskiego

W Radzie Powiatu Cieszyńskiego najwięcej mandatów otrzymało Prawo i Sprawiedliwość – będzie mieć dwunastu radnych. Poznaliśmy też pełny skład nowej rady….

8-latek potrącony na przejściu dla pieszych. Jechał na hulajnodze

W Ustroniu na przejściu dla pieszych został potrącony 8-latek, który przejeżdżał przez nie hulajnogą. Dziecko trafiło do szpitala….

To oni dostali się do Sejmiku. Jedna radna z naszego regionu

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała oficjalne wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Śląskiego. W okręgu numer 1, do którego należą miasto Bielsko-Biała oraz powiaty bielski, cieszyński i żywiecki, wybrano 7 radnych….

Znamy skład Rady Miejskiej. Każdy komitet ma radnego

Każdy zarejestrowany w Cieszynie komitet wyborczy będzie mieć minimum jednego swojego przedstawiciela w Radzie Miejskiej….

W Cieszynie wygrywa Gabriela Staszkiewicz. Będzie druga tura!

PKW podała już pełne wyniki wyborów na burmistrza miasta Cieszyna. W pierwszej turze wygrała Gabriela Staszkiewicz, która uzyskała poparcie rzędu 44,62%….

Lokale wyborcze zamknięte. Trwa liczenie głosów

Pierwsza tura wyborów samorządowych za nami – właśnie zamknięte zostały lokale wyborcze, w których trwa liczenie głosów….

PKW podała dane dotyczące frekwencji. Znamy wyniki na 12:00

16,63% wyniosła frekwencja w wyborach samorządowych na godzinę 12:00 w Cieszynie….

Trwają wybory. Lokale czynne od 7:00 do 21:00

Od 7:00 rano trwa głosowanie w wyborach samorządowych, w których wybieramy burmistrza, radnych miejskich, powiatowych i wojewódzkich. O 10:00 odbyła się już pierwsza dzisiejsza konferencja prasowa Państwowej Komisji Wyborczej, ale nie podano jeszcze danych co do frekwencji….

Zmarł Karol Mendroch. Był wieloletnim pracownikiem kina „Piast”

3 kwietnia, po długim leczeniu szpitalnym, zmarł Karol Mendroch. Był wieloletnim pracownikiem cieszyńskiego kina „Piast”, najczęściej go można było spotkać w jego kasie….

Od północy trwa cisza wyborcza. Za jej złamanie czekają surowe kary

O północy w nocy z piątku na sobotę rozpoczęła się cisza wyborcza. Potrwa do godziny 21.00 w niedzielę 7 kwietnia….

Od północy będzie trwać cisza wyborcza. Za jej złamanie czekają surowe kary

W piątek o północy rozpocznie się cisza wyborcza. Potrwa do godziny 21.00 w niedzielę 7 kwietnia, czyli dzień wyborów samorządowych….