Tczew

Tczew

Informacje z Tczewa i okolic


Aktualności

Nocne awantury za ścianą – sąsiedzi mają dość. Państwo jest bezsilne – Aktualności

Czy w jednym z lokali na tczewskim Nowym Mieście dochodzi do patologicznych zachowań, które uprzykrzają życie pozostałym lokatorom? Sąsiedzi piszą o całonocnych libacjach i boją się, że w końcu dojdzie do tragedii. O wyjaśnienia i interwencję poprosiliśmy Komendę Powiatową Policji w Tczewie i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej….

Tczewianie już jeżdżą na łyżwach – Telewizja internetowa

Dobra wiadomość dla tych, którzy chłodne miesiące lubią spędzać aktywnie – z początkiem listopada ruszyło kryte lodowisko. Dokładny grafik można znaleźć na stronie TCSiR. Mieszkańcy Tczewa posiadający kartę mieszkańca mogą skorzystać z 50-procentowego upustu na bilet normalny na wejście jednorazowe….

Kabaret CZESUAF w Tczewie – Aktualności

Badanie Sono HSG pomaga kobietom badać płodność – Aktualności

Nie zawsze plany macierzyńskie są łatwe do spełnienia, także z przyczyn zdrowotnych. Poznanie powodów utrudniających zajście w ciążę wymaga odpowiedniej diagnostyki. Jednak wyniki podstawowych badań ginekologicznych, hormonalnych nie zawsze dają wystarczające odpowiedzi. Dlatego lekarze decydują się na poszerzenie zakresu poszukiwań. Jednym z ważnych badań diagnostycznych w obszarze płodności jest Sono HSG, czyli badanie drożności jajowodów….

Mecz Ekstraligi Kobiet – 12 listopada na stadionie na Bałdowskiej – Sport

Zapraszamy na ekscytujący mecz Ekstraligi Kobiet, w którym zmierzą się drużyny: Pogoń Dekpol Tczew oraz Pogoń Szczecin. To wydarzenie sportowe jest doskonałą okazją do wspólnego kibicowania, promowania sportu wśród młodzieży oraz wsparcia naszej lokalnej drużyny….

Prapremiera filmu z Gniewem w tle – Aktualności

Na zamku w Gniewie odbyła się długo wyczekiwana prapremiera filmu pt:. Polowanie. We wrześniu ubiegłego roku Gniew stał się planem filmowym. Na ulicach miasta można było spotkać znanych aktorów, reżysera, producenta, kamery i światła oraz liczną ekipę pracującą przy realizacji zdjęć, która stała się częścią naszej spokojnej codzienności….

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Pływaniu – Sport

W dniach 4-5.11.2023 r. zawodnicy UKS Dwójka Tczew, który działa przy Sportowej Szkole Podstawowej nr 2 brali udział w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Pływaniu, które były dla nich najważniejszymi zawodami w tym semestrze….

Mistrzostwa Powiatu Tczewskiego w Tenisie Stołowym – Nadchodzące wydarzenia

W dniu 8.11.2023r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tczewskiego w Tenisie Stołowym w kategorii Igrzysk Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej. Organizatorem zawodów było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie we współpracy z Zespołem Szkół w Opaleniu. W zawodach prawo startu mieli uczniowie szkół podstawowych urodzonych w latach 2011 i młodsi – Igrzyska Dzieci, a także 2009-2010 – Igrzyska Młodzieży Szkolnej….

Nawet 10 lat więzienia z używanie cudzej karty płatniczej – Aktualności

Tczewscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 62 i 63 lat. Mężczyźni są podejrzani o dokonywanie płatności cudzą kartą płatniczą. Płacili nią głównie za papierosy i alkohol, który następnie razem spożywali. Poszkodowana oszacowała straty na blisko 180 złotych. Wczoraj mężczyźni usłyszeli łącznie 8 zarzutów. Za to przestępstwo grozi do 10 lat więzienia….

23-latek odpowie za posiadanie amfetaminy – Aktualności

W poniedziałek policjanci z Pelplina zatrzymali i przewieźli do jednostki Policji 23-latka, który miał narkotyki. Mieszkaniec Tczewa chował w kurtce zawiniątko z żółtym proszkiem. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowych. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia. O dalszym losie 23-latka zadecyduje sąd….

Poranki Filmowe Przyjazne Sensorycznie – projekcje filmowe dla dzieci – Nadchodzące wydarzenia

Po wakacyjnej przerwie zapraszamy na kolejny sezon Poranków Filmowych dla najmłodszych widzów. W programie poranków znajdą się filmy zarówno dla przedszkolaków, jak i dla dzieci w wieku szkolnym….

Księżniczka Czardasza Imre Kalmana – operetka – Nadchodzące wydarzenia

Czy miłość artystki SYLVY i węgierskiego księcia EDWINA zakończy się podobnie jak miłość kochanków wszechczasów – Romea i Julii ? Czy romans artystki i księcia, ukazany poprzez muzykę, śpiew i taniec w rytmach walców i czardaszy, przetrwa próbę czasu? Nie musisz jechać do Wiednia ani do Budapesztu, aby się o tym przekonać….

Alicja Majewska Piosenki Korcza i Andrusa – koncert – Nadchodzące wydarzenia

Trzy lata od wydania płyty Żyć się chce ikona polskiej piosenki powraca z kolekcją zupełnie nowych nagrań. Wszystkie utwory napisali Włodzimierz Korcz i Artur Andrus….

Tczewski Konkurs Recytatorski Mój ulubiony wiersz – Nadchodzące wydarzenia

Zapraszamy do udziału w Tczewskim Konkursie Recytatorskim Mój ulubiony wiersz. Konkurs odbędzie się 4 grudnia 2023, start – godz. 09:00. Miejsce – Klub Muzyczny w CKiS, Tczew, ul. Wyszyńskiego 10….

Sposób na Blondynkę…?! – spektakl w gwiazdorskiej obsadzie – Nadchodzące wydarzenia

Portal randkowy to czasem jedyna możliwość, żeby zmienić swoje życie. Na lepsze lub na gorsze, bo zarówno w realnym życiu jak w Internecie – kiedy się gra, można albo wszystko wygrać, albo przegrać….

Znęcał się na żoną i naruszył nietykalność policjanta – Aktualności

Policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie zatrzymali agresywnego 33-latka, który znęcał się nad swoją żoną. Mężczyzna został zatrzymany podczas awantury domowej. Ponadto w trakcie interwencji znieważył funkcjonariuszy oraz naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. Mieszkaniec powiatu tczewskiego usłyszał łącznie 3 zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, zakaz zbliżania się oraz kontaktowania się z pokrzywdzoną, a także nakaz opuszczenia mies…