Czechowice-Dziedzice

Czechowice-Dziedzice

Informacje z Czechowic-Dziedzic i okolicy


Aktualności

„Bitwy i broń II wojny światowej” i „Historia plastikiem pisana” – konkursy historyczne dla uczniów

Czechowicki Urząd Miejski zaprasza wszystkich uczniów z naszej gminy do udziału w dwóch konkursach – historycznym i modelarskim. Oba wydarzenia objęte zostały patronatem burmistrza Czechowic-Dziedzic….

LATO 2024 – wakacje na Mazurach z Pszczyńskim Centrum Rekreacji

Zapraszamy na obóz żeglarsko – windsurfingowo – tenisowo – taneczny w Lutrach. Zatrzymamy się w pensjonacie Romanowskich….

Kryminalna „Noc w Bibliotece”: spotkanie autorskie z Hanną Greń i pokaz filmowy

Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza wszystkich dorosłych czytelników na „Noc w Bibliotece”. Wydarzenie odbędzie się w piątek 26 kwietnia….

Lato z Beskidzkim Klubem Tenisowym Advantage!

Beskidzki Klub Tenisowy Advantage ma zeszyt zaprosić wszystkich małych miłośników sportu do aktywnego spędzenia wakacji wraz z #BKTTEAM!…

„Spacerkiem po okolicy”. Rusza cykl bezpłatnych wędrówek po naszej gminie

W środę 24 kwietnia rozpocznie się cykl spotkań „Spacerkiem po okolicy”. Jego celami są poznawanie najbliższej okolicy i walorów krajoznawczych, integracja mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice oraz popularyzacja masowej rekreacji ruchowej….

Na tory wyjedzie Velo Cug. To pociąg Kolei Śląskich ze specjalną strefą rowerową

W sobotę 27 kwietnia na torach województwa śląskiego pojawi się Velo Cug, czyli pociąg Kolei Śląskich ze specjalną strefą rowerową mieszczącą aż 36 jednośladów. Velo Cug powstał przede wszystkim z myślą o weekendowym połączeniu Katowice – Wisła Głębce, ale w wybranych godzinach będzie nim można podróżować także z Katowic do Raciborza, Zwardonia i Tychów oraz na linii Chałupki – Racibórz….

Do dyspozycji 5 milionów zł. Zadanie może zgłosić każdy mieszkaniec województwa

Rusza nabór wniosków VI edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Propozycje można zgłaszać do 13 maja….

[FOTO] Przejechał ponad 300 km do szpitala w Warszawie, aby spędzić czas z chorymi dziećmi

Mł. asp. Sebastian Kapias, mikołowski policjant pochodzący i mieszkający w Czechowicach-Dziedzicach, w czasie wolnym od służby przejechał ponad 300 km do szpitala w Warszawie. Zrobił to, aby wspólnie z chorymi onkologicznie dziećmi namalować obraz i spędzić miło czas….

Cykl „Palcem po mapie”: zawitamy na Peloponez i popłyniemy na wyspy

Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Palcem po mapie”. Małgorzata Firlejczyk z Biura Podróży „Country Travel” po raz drugi zabierze nas do Grecji….

Można zostać strażnikiem miejskim. Formacja ogłosiła nabór na wolne stanowisko

Komendant Straży Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach ogłosił nabór na wolne stanowisko urzędnicze strażnik miejski – aplikant….

Konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Podziel się swoją historią!

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym….

Starostwo zabezpiecza się przed cyberatakami. 850 000 złotych z unijnego projektu

Blisko 850 000 złotych z funduszy unijnych otrzymał Powiat Bielski na poprawę ochrony bielskiego starostwa przed zagrożeniami z cyberprzestrzeni….

Po raz kolejny posprzątają rzekę Wisłę. Zrobią to z kajaków oraz brzegów

Czy jesteś gotowy, by dołączyć do misji oczyszczania Wisły? IV edycja „Sprzątania Wisły” organizowana przez Postkajaki.pl ze wsparciem Wód Polskich i gminy Bestwina zbliża się wielkimi krokami!…

Legendarny zespół Stare Dobre Małżeństwo ponownie zagra w Czechowicach-Dziedzicach!

Stare Dobre Małżeństwo to najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce, od przeszło trzech dekad prowadzony przez Krzysztofa Myszkowskiego – charyzmatycznego pieśniarza, kompozytora i autora o studenckim rodowodzie….

Zaginięcie dziewczynki, śmierć i tragiczny wypadek. Nasze miasto tłem kryminalnej historii

W środę 24 kwietnia na rynku wydawniczym pojawi się nowa książka Hanny Greń pod tytułem „Ci, którzy zostali”. Jej tłem są Czechowice-Dziedzice, w których toczy się znaczna część akcji….

Kiermasz Larix: odzież, akcesoria, sprzęt sportowy z rabatem do -70%

Wraz z nadejściem wiosny ponownie nadchodzi czas na kiermasz w firmie Larix. Jak co roku, warto odwiedzić jednego z największych dystrybutorów odzieży i akcesoriów sportowych w Polsce. Dlaczego? Szeroki wybór produktów, odzieży i akcesoriów nie tylko sportowych, ale także codziennego użytku, w mega wyprzedażowych cenach – kiermasz to jedyna taka okazja….