Bielsko-Biała

Bielsko-Biała

Informacje z Bielsko-Białej i okolic


Aktualności

Bielszczanka wystąpiła w półfinale Mam Talent! Wideo z jej występu już w sieci

W sobotę (20 kwietnia) o 20:00 stacja TVN wyemitowała półfinał popularnego talent-show Mam Talent. Wystąpiła w nim bielszczanka, Kamila Miszta!…

Na tory wyjedzie Velo Cug. To pociąg Kolei Śląskich ze specjalną strefą rowerową

W sobotę 27 kwietnia na torach województwa śląskiego pojawi się Velo Cug, czyli pociąg Kolei Śląskich ze specjalną strefą rowerową mieszczącą aż 36 jednośladów. Velo Cug powstał przede wszystkim z myślą o weekendowym połączeniu Katowice – Wisła Głębce, ale w wybranych godzinach będzie nim można podróżować także z Katowic do Raciborza, Zwardonia i Tychów oraz na linii Chałupki – Racibórz….

Bielszczanin Mistrzem Polski! Obronił tytuł w biegach górskich

W miniony weekend zawodnicy KS Sprint Bielsko-Biała walczyli w Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich oraz w Pucharze Śląska….

Kolejny bielszczanin w gronie stulatków. 200 lat dla Pana Władysława!

Do grona bielskich stulatków dołączył Władysław Woźniak. Najlepsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w imieniu władz samorządowych złożył mu wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Bielska-Białej Piotr Ryszka….

[FOTO] Kolizja na Andersa. Zderzenie dwóch aut, jedno dachowało

Na ul. gen. Andersa w Bielsku-Białej po godzinie 10:00 doszło do zderzenia dwóch samochodów….

Ćwiczenia bielskiej jednostki strzeleckiej. Cygański Las, Bystra i Meszna

Od 11:00 w sobotę (20 kwietnia) do godziny 11:00 w niedzielę (21 kwietnia) w okolicy Cygańskiego Lasu oraz Bystrej i Mesznej będą odbywać się zajęcia Jednostki Strzeleckiej 3027 z Bielska-Białej….

Przybyło obcokrajowców na etatach. W 3 miesiące ponad czterystu więcej zatrudnionych

Na koniec marca br. na etatach w naszym regionie zatrudnionych było 15 518 obcokrajowców. Jak informuje bielski ZUS, liczba ta na koniec 2023 roku była niższa o 413 osób….

Trwa cisza wyborcza. Za jej złamanie czekają surowe kary

Od północy w nocy z piątku na sobotę (19/20 kwietnia) trwa cisza wyborcza. Zakończy się o 21.00 w niedzielę 21 kwietnia….

Górale grali do końca, ale nie zdołali wygrać. Podział punktów w Rzeszowie

W wyjazdowym spotkaniu Fortuna 1 Ligi piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała podejmowali rzeszowską Stal i chociaż mecz rozpoczął się dla nich fatalnie, to z Podkarpacia wracają z jednym wywalczonym punktem….

Domów przybywa, ale nie ma jak do nich dojść. Pieniędzy na chodnik jednak nie ma

Przy ulicy Zapłocie Duże w ostatnich latach wybudowanych zostało sporo domów, jednak mocno utrudnione jest do nich dotarcie. Pieniędzy na budowę chodnika jednak w budżecie miasta nie ma….

Podróż do Meksyku w DK Stare Bielsko. Gościem popularna dziennikarka i podróżniczka

Dom Kultury w Starym Bielsku zaprasza na wyjątkowy jubileuszowy „Tramway Kulturalny Meksyk – w krainie Majów i Azteków”. Gościem będzie Agnieszką Wasztyl, dziennikarka telewizyjna, prasowa i radiowa….

Przed nami kolejna Giełda Staroci!

Już w sobotę (20 kwietnia) na placu Wojska Polskiego odbędzie się kolejna giełda staroci….

Budowa BDI jeszcze nie ruszyła, a mieszkańcy już spodziewają się utrudnień

Coraz bardziej realna staje się perspektywa budowa tak zwanej Beskidzkiej Drogi Integracyjnej, która miałaby rozpoczynać się na węźle na hałcnowskim kopcu. Część mieszkańców już obawia się uciążliwości z tym związanych….

Przedszkole na Złotych Łanach czeka na remont. Potrzebne będzie jednak dofinansowanie

Społeczność Przedszkola nr 10 w Bielsku-Białej czeka na remont i termomodernizację budynku. W tej sprawie w Ratuszu podjął interwencję radny Maksymilian Pryga. Sprawa jednak nie jest łatwa….

Radny chciał wytyczenia ścieżki rowerowej wzdłuż Warszawskiej. Ratusz odmawia

By zachęcać mieszkańców do korzystania z „dwóch kółek”, potrzebna jest dobra i bezpieczna infrastruktura. Dlatego w sprawie wytyczenia ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Warszawskiej do władz miasta zwrócił się radny Karol Markowski, jednak te nie są przychylne wobec pomysłu….

Niebezpiecznie na Lajkonika. (Nie) potrzebne progi?

Bielszczanie mieszkający w okolicach ulicy Lajkonika obawiają się o bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci. Niestety, tamtejsza rada osiedla nie chce się zgodzić na wprowadzenie strefy mieszkańca….