Bielsko-Biała

Bielsko-Biała

Informacje z Bielsko-Białej i okolic


Aktualności

[FOTO] Zderzenie osobówki z radiowozem. Nie obeszło się bez poważnych utrudnień

Przed godziną 18.00 na skrzyżowaniu al. Andersa i ul. Partyzantów w Bielsku-Białej doszło do kraksy. W zdarzeniu brał udział policyjny radiowóz. Na miejscu interweniowały wszystkie służby i nie obeszło się bez sporych utrudnień w ruchu. To jedno z kluczowych w mieście skrzyżowań….

To już piąte „Piwo z Mentzenem” w Bielsku-Białej

Już po raz piąty odbędzie się „Piwo z Mentzenem” w Bielsku-Białej. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę 22.06 w Restauracji „Miasto” o godzinie 19.00. Co roku spotkanie z Liderem Konfederacji Sławomirem Mentzenem przyciąga wielu sympatyków….

Noc Kupały na Szyndzielni. Podróż w czasy słowiańskich legend

Już 22 czerwca odbędzie się wyjątkowe wydarzenie na Szyndzielni – Noc Świętojańska. To niepowtarzalna okazja, aby zanurzyć się w magicznej atmosferze najkrótszej nocy w roku, odkryć słowiańskie tradycje i podziwiać niezapomniane widoki na Bielsko-Białą z góry. Kolej Linowa Szyndzielnia będzie kursować aż do północy, co umożliwi podróż do atrakcji przygotowanych na szczycie….

#AktywnaŚroda w tym tygodniu na Błatniej. Będzie sporo kręcenia po górach

W ubiegłym tygodniu wybraliśmy się na tzw. Pętle Cieńskowską. I choć pogoda nie napawała optymizmem, zrobiło się naprawdę pięknie. Kto był, ten na pewno nie żałował bo klimat lasu po deszczu był niebiański. W tym tygodniu w planach jest trasa podobnej długości i o podobnym przewyższeniu. Miejscami będzie jednak troszkę trudniej. Poniżej wszystkie szczegóły i prosimy się z nimi dokładnie zapoznać, by uniknąć nieporozumień….

[FOTO] Czerwcowy raport z budowy drogi S-1. Na jednym z odcinków postęp prac wynosi 75%

Trwa budowa drogi ekspresowej S-1 na trzech odcinkach – od węzła Oświęcim do Dankowic, od Dankowic do węzła Suchy Potok oraz „obejścia Węgierskiej Górki”. Na ostatnim z nich zaawansowanie prac osiągnęło ponad 75%, z czego dla prac mostowych – ponad 95%….

[FOTO] W ogniu tradycji: 160-lecie straży pożarnej w Bielsku-Białej

Straż pożarna od 160 lat czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców Bielska-Białej. Z okazji tego jubileuszu Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej zorganizowała dwudniowe obchody, które odbyły się 15 i 16 czerwca na Placu Wojska Polskiego i Placu Ratuszowym….

Rusza system limitowania miejsc na przewóz rowerów w pociągach Kolei Śląskich

W sobotę 22 czerwca startuje system limitowania miejsc na przewóz rowerów w pociągach Kolei Śląskich. Bilet na podróż z rowerem wybranym pociągiem będzie można kupić 14 dni wcześniej, a więc już od 9 czerwca….

[FOTO] „Miejska dżungla” zniknęła. Skuteczna interwencja radnego

Warto zainteresować swoich radnych kłopotami, z którymi mamy na co dzień do czynienia. Po interwencji jednego z nich zarośnięte chodniki zostały uprzątnięte….

Straty po czerwcowej ulewie w Bielsku-Białej. Oszacowano je na 15 milionów złotych

Bielsko-Biała wciąż liczy straty po powodzi błyskawicznej. Wstępne szacunki mówią o stratach sięgających 15 milionów złotych. Wciąż trwają działania mające na celu oszacowanie wszystkich strat. Kwota ta, może jeszcze wzrosnąć….

Boisko jest, trybuny są, ale tablicy brak. Radny apeluje do władz Bielska-Białej

Budowa nowych obiektów sportowych w mieście zawsze cieszy. Czasem jednak można odczuć niedosyt. Tak jest w przypadku boiska na tzw. Górce, gdzie przydałaby się tablica wyników….

Jak sprowadzić samochód używany ze Stanów Zjednoczonych?

Samochody używane cieszą się niesłabnącą popularnością wśród kierowców. Szczególnie opłacalny może okazać się zakup pojazdu w Stanach Zjednoczonych. Już dziś dowiedz się, jak sprowadzić swoje wymarzone auto do Polski!…

Hydrauliczna, elektryczna czy mechaniczna – czym jest przekładnia kierownicza?

Czym jest przekładnia kierownicza w samochodzie? Jest to kluczowy element układu kierowniczego. Jej zadaniem jest przenoszenie siły z kierownicy na koła w sposób precyzyjny, czytelny i przewidywalny. Z mechanicznego punktu widzenia przekształca ona ruch obrotowy kierownicy w ruch liniowy drążków kierowniczych. Stan przekładni kierowniczej ma bezpośredni wpływ na prowadzenie i bezpieczeństwo pojazdu….

Pierwsza elektroporacja przeprowadzona w Szpitalu Wojewódzkim

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej pionierem elektroporacji serca w Polsce. Przeprowadzono ablację metodą elektroporacji systemem PulseSelect firmy Medtronic….

Pływalnia Panorama i Start zyskały kamery online. Pozwolą one sprawdzić, między innymi, obłożenie

Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji udostępnił kamery online na pływalniach Start i Panorama. Dzięki temu każdy może na bieżąco sprawdzić poziom obłożenia obiektów i zaplanować swoją wizytę w dogodnym terminie….

Sklep na wyciągnięcie ręki, ale droga na kilkaset metrów. Brak zebry na ul. Michałowicza

Muszą nadrabiać nawet pół kilometra, by dojść do sklepu w centrum miasta. Bo nie ma przejścia dla pieszych przez ruchliwa ulicę. To generuje bardzo niebezpieczne sytuacje. Jak się jednak okazuje, „zebry” tam nie powstaną….

Pocztówka z Bielska-Białej

Bardzo lubimy dostawać od Państwa zdjęcia na naszą redakcyjną skrzynkę. Przypominają nam, w jakim malowniczym miejscu mieszkamy. ⛰ Zapraszamy do galerii, którą przysłał nam Pan Piotr….