Bielsko-Biała

Bielsko-Biała

Informacje z Bielsko-Białej i okolic


Aktualności

[WIDEO, FOTO] Wyjątkowy koncert Chóru Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego na 20-lecie!

W sobotę 13 kwietnia w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Bielsku-Białej odbył się jubileuszowy koncert Chóru UBB, który obchodził 20-lecie….

[ZDJĘCIA] Piknik Wybbieram czyste miasto w Gemini Parku

W sobotę 13 kwietnia w Gemini Parku odbyło się wydarzenie ekologiczne organizowane w ramach obchodów międzynarodowego Dnia Ziemi – piknik „Wybbieram czyste miasto”….

Warto walczyć o swoje. Przy Żywieckiej powstanie plac zabaw!

Upór i cierpliwość popłaca! Dzieci z okolic ulicy Żywieckiej nie mają gdzie spędzać czasu w pobliżu swoich mieszkań. Mieszkańcy mimo przeszkód nie zrezygnowali z walki o plac zabaw i osiągnęli swoje!…

Wichura dała o sobie znać. Potrzebny remont

Marcowe wichury dały się we znaki m.in. mieszkańcom budynków miejskich. Niektóre zostały uszkodzone. Na szczęście miasto zamierza szybko naprawić zaistniałe zniszczenia….

Szczytna akcja na Magurce. Zabierz swoje pociechy i pomóż małemu Kazikowi

W niedzielę, 14 kwietnia na Magurce Wilkowickiej odbędzie się charytatywna akcja na rzecz Kazika Sromek. To 17-miesięczny maluch, u którego po wielu specjalistycznych badaniach zdiagnozowano dystrofię mięśniową Duchenne’a. Przyjaciele i znajomi chłopca zorganizowali charytatywnego grilla przy gospodarstwie agroturystycznym „Gębalówka” (tzw. chata na Magurce). Będzie moc atrakcji, a wszystko w szczytnym celu. Portal bielsko.info zaprasza wszystkich swoich czytelników do udziału w a…

Tu można uciec przed dzikimi zwierzętami. Teren idzie na sprzedaż

Nie wszystkim się podoba, że osoba prywatna chce poszerzyć swoją działkę o zielony teren miejski. Radna Barbara Waluś apeluje, by władze miasta wstrzymały sprzedaż gruntu, który jest „miejscem, gdzie można zbiec z drogi przed dzikimi zwierzętami”….

Banialuka zaprasza na ostatnią premierę w sezonie. To sztuka dla dzieci, ale i dorosłych

Już w niedzielę (14 kwietnia) Teatr Lalek Banialuka zaprasza na ostatnią w tym sezonie premierę. Będzie to adaptacja książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego „Mały Książę”….

Peruwiańczycy przyjechali zwiedzać nasz kraj. Po kilku dniach pobytu dokonali kradzieży z włamaniem

Bielscy funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w Cieszynie i Bielsku-Białej trzech obywateli Peru- którzy nielegalnie przebywali na terenie naszego kraju. Przylecieli w czerwcu ubiegłego roku rzekomo w celach turystycznych, by już po kilku dniach zostać zatrzymanymi przez policję za kradzież z włamaniem….

Witold Czuksanow w Centrum Ogrodnicze Szarotka! Sprawdź nowe promocje!

Centrum Ogrodnicze Szarotka po raz kolejny zostaje zauważone i docenione przez branżę ogrodniczą a dodatkowo odwiedził ich wielki autorytet w branży ogrodniczej, autor książek, felietonista, dziennikarz – Witold Czuksanow…

Zajęcia terenowe Jednostki Strzeleckiej między Gaikami a Magurką Wilkowicką

W dniach 13 – 14 kwietnia, w godzinach 8:00 do 16:00, na terenach pomiędzy szczytami Gaiki, a Magurką Wilkowicką będą odbywać się zajęcia terenowe organizowane przez Jednostkę Strzelecką 3027 z Bielska-Białej….

Policjanci zakończyli poszukiwania 14-latki z Ukrainy

Policjanci z Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej ustalili miejsce przebywania zaginionej Luby, którą poszukiwano od 5 kwietnia….

Jak często ma grać hejnał z wieży Ratusza? Zadecydują o tym internauci

Trwa wymiana serca zegara na wieży bielskiego Ratusza, po zakończeniu której znów będziemy mogli usłyszeć hejnał. O tym, jak często ma on być odtwarzany, zadecydują internauci….

Zdobywca nagrody Nike w Bielsku-Białej. Na spotkanie zaprasza Książnica

Książnica Beskidzka organizuje spotkanie z Radkiem Rakiem, pisarzem nagrodzonym Literacką Nagrodą Nike za powieść „Baśń o wężowym sercu albo Wtóre słowo o Jakóbie Szeli”….

Power of Science RK Exclusive Doors jedzie na kolejny wyścig!

W najbliższą niedzielę 14.04 Power of Science RK Exclusive Doors startuje w XI Memoriale Eryka Stolarza, II Memoriale Krzysztofa Sadowskiego oraz IV Małym Wyścigu Pokoju Ku Pamięci Ryszarda Szurkowskiego!…

Budda – youtuber tworzy tor do driftu i siedzibę marki energetyków w Pszczynie!

Kamil Labudda to cieszący się olbrzymią popularnością twórca cyfrowy, znany pod pseudonimem „Budda”. Na swoim kanale Budda.tv prezentuje i testuje samochody sportowe. Youtuber obraca sporym kapitałem. Parę dni temu wypuścił na rynek także autorski energetyk Doze, a przy okazji zaprezentował Doze Land – siedzibę marki, w której tworzy m.in. tor do driftu. Portal pless.pl poinformował, gdzie znajduje się inwestycja. Chodzi o pszczyńskie osiedle Polne Domy, tereny byłego zakładu …

Popularny youtuber tworzy tor do driftu i siedzibę marki energetyków w Pszczynie!

Kamil Labudda to cieszący się olbrzymią popularnością twórca cyfrowy, znany pod pseudonimem „Budda”. Na swoim kanale Budda.tv prezentuje i testuje samochody sportowe. Youtuber obraca sporym kapitałem. Parę dni temu wypuścił na rynek także autorski energetyk Doze, a przy okazji zaprezentował Doze Land – siedzibę marki, w której tworzy m.in. tor do driftu. Portal pless.pl poinformował, gdzie znajduje się inwestycja. Chodzi o pszczyńskie osiedle Polne Domy, tereny byłego zakładu …